12. nedeľa v cezročnom období

Ján a Pavol, muč.
Na úmysel kňaza
✞ Alžbeta a Jozef Neupauer
Cyril Alexandrijský, biskup, uč.C.
ľubovoľná spomienka
✞ Jozef, Anna a Jozef
Poďakovanie za celý rok
Školská

Za zosnulých z rodiny Bartošovej
Irenej, biskup a muč.
spomienka
Poďakovanie za školský rok

✞ Peter a Ján Podolinský
Za zosnulých, na ktorých si nik nespomína
Peter a Pavol
slávnosť, prikázaný sviatok
✞ Katarína, Martin a Vladimír Neupauer

Poďakovanie za 20 rokov kňazstva
✞ Michal, Katarína, Mária, Ján a Michal

✞ Alexander a Katarína Gabčo, Štefan, Helena a Milan
Prví mučeníci Cirkvi v Ríme
13. nedeľa v cezročnom období
Za zdravie pre Annu Brajerovú

✞ Janka a Štefan Bonk, Štefan Majerčák

Za zdravie a Božiu pomoc pre Táňu
✞ Vdp. Ján Hadri
(95 rokov od vysviacky)
  • ADORÁCIE tento týždeň budú ako zvyčajne: v Letanovciach vo štvrtok po svätej omši do 21:00, v Spišských Tomášovciach vo štvrtok po svätej omši do 20:00, v Arnutovciach v stredu po svätej omši.
    Na slávnosť sv. Petra a Pavla môže získať ÚPLNÉ ODPUSTKY veriaci, ktorý zbožne použije náboženský predmet (kríž s Ukrižovaným, ruženec, škapuliar, medailu...), ktorý je požehnaný biskupom. Je potrebné pridať Vyznanie viery. Tiež ten, kto navštívi katedrálny chrám alebo baziliku a pomodli sa Modlitbu Pána a Vyznanie viery.
    POĎAKOVANIE ZA 20 ROKOV KŇAZSTVA a POZVANIE FARÁRA MARIÁNA: Dňa 19. júna to bude presne 20 rokov od mojej kňazskej vysviacky. Chcel by som sa spolu s vami poďakovať dobrotivému Pánu Bohu za tento dar. A preto dňa 29. 6. (na sviatok sv. apoštolov Petra a Pavla) by som chcel slúžiť ďakovnú svätú omšu, na ktorú Vás všetkých srdečne pozývam. Popoludní o 14:00 pozývam na spoločné posedenie pri guláši na fare všetkých členov HRF a FPR, členov spevokolov, kantorov, lektorov, miništrantov, tých, ktorí sa starajú o výzdobu kostolov a fary.
    PÚŤ DO FATIMY je zatiaľ odložená na n€čito pre malý záujem.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Brigáda tento týždeň nebude. Z celého srdca ďakujeme ženám, ktoré aj tento týždeň boli brigádovať v centre. Veľké Pán Boh zaplať!
    Stretnutia tento týždeň nebudú a už ani nebudú bývať až po prázdninách.
    ZVONČEK z nedele 16.6.:
      Letanovce: 268,80 €
      Spišské Tomášovce: 184,- €
      Arnutovce: 105,30 €
        Bohuznáma obetovala na kostol 50,- €
        Bohuznámi obetovali na faru 100,- €
      PÁN BOH ZAPLAŤ!
    Na budúcu nedeľu sa koná ZBIERKA NA DOBROČINNÉ DIELA SV. OTCA a potom ďalšiu nedeľu ZBIERKA NA MARIÁNSKU HORU: Drahí bratia a sestry, Mariánska hora v Levoči je miestom, kde každoročne putuje množstvo pútnikov, aby tu nabrali nové duchovné sily a prostredníctvom orodovania Panny Márie posilnili svoje zjednotenie s Bohom. Po rokoch služby potrebuje toto pútnické miesto nevyhnutnú renováciu, ktorá už aktuálne prebieha. Z dôvodu finančnej náročnosti rozbehnutého projektu obnovy vyhlasujem celodiecéznu zbierku na Mariánsku horu v Levoči, ktorá sa bude konať v nedeľu 7. júla 2024 pri všetkých svätých omšiach v Spišskej diecéze. Ďakujem všetkým darcom za finančnú pomoc, ale rovnako aj za vaše modlitby za toto dielo. Biskup František Trstenský
    Na upratovanie kostola tento týždeň prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        LAHETA, GAZDURA, PETRÁS, LESŇÁK, MARKO, BALEJA, KUBIČÁR, MLYNÁR
        V piatok večer po svätej omši