slávnosť

spomienka
✞ Ján, Terézia a Ján
✞ Jozef, Mária a Milan
Róbert Bellarmín, biskup, uč.C.
ľubovoľná spomienka

✞ Zuzana, Michal a Jozef Tripšanský

Za Annu, Jozefa, Jána, Jozefa a Milana Čonku
Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Greššovú, Bučákovú a Bendíkovú
  • ADORÁCIE tento týždeň nebudú.
    Budúci týždeň sú jesenné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu, záväzný je jeden deň. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Od 20.9. začíname Deviatnik k sv. Michalovi archanjelovi, ktorý ukončíme na Deň rodiny 28.9. V dňoch, keď nie je svätá omša, budeme sa modliť o 17:00 Tento týždeň budú brigády na fare v pondelok, utorok, stredu popoludní (veľká brigáda od 13:00).
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: V piatky pozývame deti na stretko do centra, budeme sa modliť za Deň rodiny a tiež učiť sa spievať pesničky od Espé. Už aj chlapci mávajú stretnutia každú sobotu o 10:30 v pastoračnom centre bl. Carla Acutisa.
    Stretnutie FPR bude v utorok po svätej omši o 19:00 v pastoračnom centre v Spišských Tomášovciach.
    PRIHLÁŠKY NA PRVÉ SV. PRIJÍMANIE: Prosíme rodičov prvoprijímajúcich detí, aby si v piatok po svätej omši prišli vyzdvihnúť prihlášky na prvé sv. prijímanie. Dátum prvého sv. prijímania vyhlásime v najbližšom čase.
    V nedeľu 22. 9. sa koná NÁRODNÝ POCHOD ZA ŽIVOT v Košiciach. Keďže sa prihlásilo málo záujemcov na autobus, pôjde sa individuálne.
    Pozývame všetky mamky z celej farnosti na Trojdnie Modlitieb matiek (MM), Srdečne sú pozvané aj nové mamky, ktoré by sa chceli zapojiť do MM, ale môže prísť ktokoľvek, kto sa chce modliť za svoje deti. Prvé stretnutie sa bude konať 27.9. v piatok po detskej svätej omši, ktorá bude v kostole v Spišských Tomášovciach o 17.00 Druhé stretnutie bude v sobotu 28. 9. o 15.00 a tretie v nedeľu 29. 9. o 18.00
    Všetky deti a mládež pozývame na PIATKOVÉ DETSKO-MLÁDEŽNÍCKE SV. OMŠE, ktoré bývajú každý piatok o 17:00 v Letanovciach a v Spišských Tomášovciach.
    Biblické stretnutie bude najbližšiu sobotu v Letanovciach na fare o 18:00
    ZVONČEK z nedele 8.9.:
      Letanovce: 260,25 €
      Spišské Tomášovce: 215,- €
      Arnutovce: 74,25 €
        Bohuznáma obetovala na kostol 20,- €
        Z pohrebu a Petra Kraveca obetovali na faru 150,- € a na kostol 100,- €
        Bohuznáma obetovala na faru 200,- €
        Vzadu v stolíku bolo na faru vyzbieraných 750,- €
      PÁN BOH ZAPLAŤ!
    Dnešnú nedeľu sa koná ZBIERKA NA DKÚ!
    Na upratovanie kostola tento týždeň prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        BARABAS, KACVINSKÝ, MARTINKO, VIDÍŠ, LONGA, DLUGOŠOVÁ, KUBIČÁR
        v sobotu ráno o 7:30
      SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE:
        FRANTIŠEK TRIPŠANSKÝ, KATARÍNA BENDÍKOVÁ, JOZEF BENDÍK, MAREK BENDÍK, ĽUBOMÍR GABČO z ulice Smrekovej 333
      ARNUTOVCE:
        KATARÍNA MEDERIOVÁ a HELENA BUKŠÁROVÁ
    FARSKÝ DEŇ RODINY
    28. - 29. september
    Srdečne Vás pozývame na Farský deň rodiny, ktorý sa bude konať 28. a 29. 9. 2024 v Spišských Tomášovciach na farskej záhrade za centrom Blahoslaveného Carla Acutisa. Mottom celého stretnutia je JEŽIŠ - Svetlo do našich rodín.
    Aj tento rok plánujeme variť guláš a to každá dediny jeden guláš, okrem toho by sme poprosili o ďalší guláš dobrovoľníkov, ktorí by sa na to podujali, keďže predpokladáme dosť hojnú účasť.
    Pozývame tiež ďalších dobrovoľníkov, ktorí by sa radi zapojili do nasledujúcich aktivít: pečenie buchiet a koláčov, hand made stánok, stánok s výčapom, stanovištia pre deti, skladanie a rozkladanie stolov, lavíc a stanov,...
    Vzadu na stolíku je papier s názvom DOBROVOĽNÍCI, kde sa môžete zapísať a dopísať aj aktivitu, do ktorej by ste boli ochotní sa zapojiť. Je tam tiež aj druhý papier s názvom CELODENNÁ POKLONA , kde je možné zapísať seba, prípadne svoju rodinu na poklonu k Sviatosti Oltárnej, keďže sa v rámci Dňa rodiny bude konať celodenná 24-hodinová adorácia od soboty 10:00 do nedele 10:00 hod.

• Liturgické oznamy (08.09.2024)
    Liturgické oznamy (01.09.2024)
    Liturgické oznamy (25.08.2024)