26. nedeľa v cezročnom období

Hieronym, kňaz a uč.C.
✞ Mária, František a Ján
✞ Ján, Anna, Ondrej a Jozef
Terézia z Lisieux, panna, uč.C.
Za zosnulých rodičov Jána a Justínu

(70 rokov)
Za zdravie a Božiu pomoc pre Táňu

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Roxerovú, Zavadovú a Roxerovú
  • ADORÁCIE tento týždeň budú v Letanovciach vo štvrtok po svätej omši do 21:00, v Spišských Tomášovciach vo štvrtok po svätej omši do 20:00 a v Arnutovciach v stredu po svätej omši. Okrem toho budú aj adorácie prvopiatkové.
    V mesiaci októbri sa budú konať RUŽENCOVÉ POBOŽNOSTI, pri ktorých môžeme získať aj úplné odpustky. Tie môžu získať tí, ktorí sa pomodlia ruženec v kostole, kaplnke, v rodine alebo v rehoľnej komunite. Treba sa pomodliť aspoň päť desiatkov, pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách a treba sa modliť tajomstvá podľa schváleného miestneho zvyku.
    Fatimská pobožnosť na prvú sobotu bude v Letanovciach ráno o 6:00 a v Spišských Tomášovciach o 6:30.
    SV. ZMIERENIA v prvopiatkovom týždni budeme vysluhovať nasledovne:
        vo štvrtok od 17:00 do sv. omše (1 kňaz)
        v piatok od 15:00 do sv. omše (2 kňazi)
        pol hodinu pred sv. omšou
      Arnutovce:
        v stredu od 17:00 do sv. omše
      Ku chorým pôjdeme ako zvyčajne v piatok dopoludnia.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Tento týždeň budú brigády na fare v pondelok, utorok, štvrtok a sobotu. V pondelok budeme robiť poriadky po Dni rodiny.
    Biblické stretnutie tento týždeň bude v Spišských Tomášovciach v centre o 18:00
    ZVONČEK z nedele 22.9.:
      Letanovce: 163,75 €
      Spišské Tomášovce: 210,- €
      Arnutovce: 79,55 €
        z pohrebu a Františka Mrozeka obetovali na kostol 70,- €
        z krstu obetovali 50,- € a 130,- €
        Bohuznámi obetovali na faru 2 x 50,- €
      PÁN BOH ZAPLAŤ!
    Na upratovanie kostola tento týždeň prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        OLEJNÍK, ŠMELKO, HRIC, HANZELY, ŠTEFKO, ŠTERBÁK, KUBIČÁR, BISKUP
        V sobotu ráno o 7:30
      SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE:
        JOZEF SABADIN, TERÉZIA VALENČÍKOVÁ, JOZEF KORMANČÍK, VIERKA SIRKOVÁ
      ARNUTOVCE:
        ZUZANA TOPORCEROVÁ a ANNA HRUBIZNOVÁ
    Sviatosť manželstva chcú prijať:
      Marek Tišer, syn Maroša a Silvie rodenej Tišerovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišských Tomášovciach a
      Sabína Gáborová[b/], dcéra Pavla a Anny rodenej Kroščenovej, narodená v Spišskej Novej Vsi, bývajúca v Hrabušiciach. (1x)

Slavomír Sedlák, syn Slavomíra a Terézie rodenej Britaňakovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišských Tomášovciach a
      Mária Bukovinská, dcéra Petra a Ivety rodenej Lodňanovej, narodená v Žiline, bývajúca v Dolnej Tížine. (1x)
    Vyslovujem srdečné poďakovanie všetkým tým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave a realizácii Dňa rodiny: Pánu kaplánovi Dominikovi za jeho obetavosť a všestrannosť v službe, všetkým členom pastoračnej rady, pánu kostolníkovi Jankovi Bendíkovi, našim moderátorom Petrovi Roxerovi a Monike Hamráčkovej za to, že nás sprevádzali Dňom rodiny a za ich obetavú službu, členom všetkých speváckych zborov zo všetkých troch dedín s ich vedúcimi, ďakujeme mladým, ktorí si pripravili adoráciu, spoločenstvu MM, kantorom a kantorkám: Ľube Dobalovej, Anne Valušovej, Zuzane Hricovej, Alenke Mušutovej, Jakubovi Zemiankovi lektorom, miništrantom, všetkým dobrovoľníkom, ktorí varili guláše, polievku: pánu Vidišovi a Zvalenému z Letanoviec, pánu Kostelníkovi zo Spišských Tomášoviec a pánu Bukšárovi z Arnutoviec. Manželom Lacušovým, ktorí pripravili včerajšiu večeru, všetkým ženám, ktoré piekli koláče, tým, ktorí pripravili veci do hand-made stánku, erkárom, ktorí pripravili hry pre deti a erko tance, Samuelovi Bendíkovi za technické zabezpečovanie a ostatnú službu, Martinovi Gondovi za menežovanie futbalového turnaja a ostatnú všestrannú pomoc, tým, ktorí pripravili peknú nástenku s témou Dňa rodiny, všetkým chlapom a chlapcom za pomoc pri nosení a rozkladaní lavíc, stolov a stanov, ktorí pomáhali aj pri úprave farského dvora, príjazdovej cesty a so všetkým, čo bolo treba okolo fary a na fare: Branislavovi Hamráčkovi, Radoslavovi Bumbálovi, Jozefovi Kormančíkovi, Františkovi Petríkovi s manželkou Františkou, rodine Ľuby Paľúchovej, rodine Povecovej, pánovi Marošovi Neupauerovi za poskytnutie stanov, Šimonovi Zvalenému za veľký stan, ktorý nám sprostredkoval a rozložil s letanovskými chlapcami, pánovi Milanovi Mačákovi za jeho pohotovosť a pomoc. Ďakujeme tým, ktorí boli na veľkej brigáde upratovania kostola. Takisto srdečne ďakujeme za spoluprácu a finančnú pomoc aj našim trom obciam Letanovce, Arnutovce a Spišské Tomášovce menovite pánu starostovi Slavomírovi Zahornadskému a našim starostkám Zuzane Toporcerovej a Zuzane Nebusovej, ako poslancom jednotlivých obecných zastupiteľstiev, pánu poslancovi a riaditeľovi Obecného soc. podniku Ladislavovi Beskidovi, ako aj pani prednostke Nikole Fulkovej. Ďakujeme aj DHZ z Letanoviec na čele s pánom Vojtom Legezom ako aj hasičom zo Spišskej Novej Vsi a pánu Mariánovi Bartošovi, policajtom za spoluprácu a peknú prezentáciu ich služby, pánu Róbertovi Lesňákovi za zemiaky, COOP jednote v Letanovciach za sponzorský dar. Tiež ďakujeme CZŠ v Letanovciach za poskytnutie lavíc. Ďakujeme aj chlapom, ktorí nám pripravili kvalitné pódium s ozvučením a osvetlením za ich pružnosť a pohotovosť. PAN BOH ZAPLAŤ VŠETKÝM VÁM.

• Liturgické oznamy (13.10.2024)
    Liturgické oznamy (06.10.2024)
    Liturgické oznamy (22.09.2024)