28. nedeľa v cezročnom období

✞ Jozef (nedožitých 90 rokov) a ✞Irena
✞ Katarína Šlejzáková
(2 roky od úmrtia)
Margita M. Alacoque, reh.
Za našich seniorov
✞ Mária Dugasovávýročie)
Ignác Antiochijský, biskup a muč.
spomienka
✞ Mária Čopianová
(10 rokov od úmrtia)
✞ Štefan Lacko
(nedožitých 70 rokov)
Lukáš, evanjelista
sviatok
✞ Katarína, Ladislav Segeda a dcéra Mária
Poďakovanie za 50 rokov Terézie
Ján Brébeuf a Izák Jogues a spol.
✞ Magdaléna Longová
(10 rokov od úmrtia)

Na úmysel kňaza
Strelník
Kornélius, stotník
29. nedeľa v cezročnom období
✞ Pavol Majerčák

✞ Anna Martinková
(1. výročie)
Za zosnulých z rodiny Haluškovej a Oravcovej

Za zdravie a Božiu pomoc pre Dominiku, Lenku a Jakuba
  • ADORÁCIE tento týždeň budú v Letanovciach vo štvrtok po svätej omši do 21:00, v Spišských Tomášovciach vo štvrtok po svätej omši do 20:00 a v Arnutovciach v stredu po svätej omši.
    V mesiaci októbri sa konajú RUŽENCOVÉ POBOŽNOSTI, pri ktorých môžeme získať aj úplné odpustky. Tie môžu získať tí, ktorí sa pomodlia ruženec v kostole, kaplnke, v rodine alebo v rehoľnej komunite. Treba sa pomodliť aspoň päť desiatkov, pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách a treba sa modliť tajomstvá podľa schváleného miestneho zvyku.
    Na budúcu nedeľu 20.10. sa koná Celodiecézna Púť Rómov do Svätyne Božieho milosrdenstva. Začína popoludní o 14:30 privítaním pútnikov. Bližší program je na plagátoch na výveske. V pondelok 21.10. sa koná Konferencia o pastorácii Rómov pod názvom Výzvy pre Spišskú diecézu III./ Savo drom? Ktorou cestou? Prosíme Vás o modlitby za tieto podujatia.
    V utorok po svätej omši bude stretnutie členov HRF aj FPR zo Spišských Tomášoviec v Centre bl. Carla Acutisa. Prosíme, aby prišli nielen členovia rád, ale aj ostatní, ktorí pomáhajú alebo chcú pomáhať pri stavbe novej fary.
    Ponúkame Vám knižku: Janko Neri Felix. Ide o kresťanský historický román z obdobia posledného prenasledovania kresťanov pred rokov 313. Román ponúka pútavý vhľad do života antickej spoločnosti, jeho plusmi sú aj priamosť rozprávania a veľa humoru. Je aj oslavou kresťanov, ktorý za svoje presvedčenie o Kristovi obetovali svoj život.
    Dňa 18.10. sa na celom svete modlia deti ruženec za jednotu a mier. Preto prosíme deti a mládež, aby sa v piatok pred svätou omšou modlili ruženec.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Tento týždeň budú brigády na fare v pondelok, štvrtok, piatok a sobotu.
    Biblické stretnutie tento týždeň bude v sobotu o 18:00 na fare v Letanovciach.
    ZVONČEK z nedele 6.10.:
      Letanovce: 329,90 €
      Spišské Tomášovce: 200,- €
      Arnutovce: 58,10 €
        Z krstu obetovala rodina Kotlasová na kostol 100,- €
        Rodina Hudákova obetovala z krstu na faru 100,- €
      PÁN BOH ZAPLAŤ!
    Budúca nedeľa je Misijnou nedeľou a pri svätej omšiach sa bude konať ZBIERKA NA MISIE. Tento rok bude zbierka venovaná farnostiam a diecézam v africkom Malawi. Za vaše milodary vyslovujeme srdečné Pán Boh zaplať.
    Na upratovanie kostola tento týždeň prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        ŠVEC, SLAMENÁ, URBAN, OLEJNÍKOVÁ, PODOLINSKÝ, KUBIČÁROVÁ, PAVLANSKÝ, CEBUĽA
        V sobotu ráno o 7:30
      SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE:
        ANNA HOJNOŠOVÁ, VALTER OMASTA, ĽUBOŠ BARTOŠ, PETER BARTOŠ, MILAN PECHA z ulice Smrekovej 335
      ARNUTOVCE:
        RODINA ONDIRKOVÁ
    Sviatosť manželstva chcú prijať:
      Marek Tišer, syn Maroša a Silvie rodenej Tišerovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišských Tomášovciach a
      Sabína Gáborová, dcéra Pavla a Anny rodenej Kroščenovej, narodená v Spišskej Novej Vsi, bývajúca v Hrabušiciach. (2x)

Slavomír Sedlák, syn Slavomíra a Terézie rodenej Britaňakovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišských Tomášovciach a